Volejbal Žďárr nad Sázavou

Historie oddílu volejbalu

Volejbalový oddíl TJ Žďas Žďár nad Sázavou

Oddíl byl založen v březnu roku 1954.Tento rok v létě jsme začali hrát krajskou soutěž, ve které byla tato družstva: Jihlava, Havlíćkův Brod, Žďár nad Sázavou, Ostrov, Humpolec, Třebíč. Hráli jsme na sídlišti Stalingrad u svobodárny č.1, kde v té době bylo umístěno odborné učiliště ŹĎASU. Hřiště bylo nevyhovující, postačující pouze pro rekreační odbíjenou. Proto jsme v r.1958 u tenisových kurtů u Rybníčku vybudovali antukové hřiště. Naše družstva se pravidelně, ať už s menšími či většími úspěchy, zúčastňovala okresních, krajských i ligových soutěží.


Fotografie mapující historii volejbalového oddílu TJ Žďas Žďár nad Sázavou

Několik stovek fotografií, které mapujíc naši více jak 60letou historii najdete na serveru Rajče. Fotografie jsou chráněny heslem, takže pro přístup pak zadejte jméno: volejbalzr a heslo: rybnicek .

Pro zobrazení fotografií klikněte na níže uvedený odkaz:

Fotografie z historie oddílu


Sezóna 2014 - 2015 - 2. Národní liga, skupina B - 1.místo

Konečná tabulka:

Pořadí Oddíl Zápasy Výhry Prohry Skóre Body
1 TJ Žďár nad Sázavou 36 28 8 94:44 83
2 Sokol Sport V hotel Hrotovice 36 24 12 86:50 71
3 TJ Sokol Střelice 36 22 14 78:57 68
4 VK Hronov 36 23 13 80:59 66
5 VK Tambor Dvůr Králové n/L 36 22 14 81:60 64
6 SK Dansport Praha 36 17 19 67:75 52
7 TJ Sokol Česká Třebová 36 13 23 61:81 47
8 TJ Spartak Modřany 36 15 21 66:80 43
9 TJ Sokol Malšovice 36 14 22 55:82 38
10 TJ Energetik Chvaletice 36 2 34 24:104 8

Sestava:

Barán Jan, Hübl Miroslav, Chládek Tomáš, Kadlec Ondřej, Kadlec Petr, Maša Michal, Moučka Jiří, Pátek Jiří, Podhrázký David, Štourač Miroslav, Trojánek Jakub, Trojánek Ondřej, Ťupa Ondřej.

Před sezonou odešli:

Čirka Jan - Beachklub Pankrác
Novotný Filip - studijní pobyt USA
trenér Veselý Pavel - k týmu žákyň a kadetek

Před sezonou přišli:

Barák Jan - VSC Fatra Zlín
Pátek Jiří - Sokol Přibyslav
asistent trenéra - Podhrázký Petr

Trenér:

Veselý Petr

Asistent trenéra:

Podhrázký Petr.


Sezóna 2013 - 2014 - 2. Národní liga, skupina B - 2.místo

Konečná tabulka:

Pořadí Oddíl Zápasy Výhry Prohry Skóre Body
1 Sokol Sport V hotel Hrotovice 36 31 5 99:29 94
2 TJ Žďár nad Sázavou 36 27 9 89:43 79
3 VK Hronov 36 23 13 87:56 72
4 TJ Sokol Střelice 36 22 14 78:60 63
5 TJ Praga 36 16 20 67:76 48
6 VK Tambor Dvůr Králové n/L 36 16 20 59:78 44
7 TJ Sokol Česká Třebová 36 15 21 63:78 43
8 TJ Sokol Malšovice 36 13 23 55:85 38
9 TJ Sokol Kerhartice 36 10 26 50:87 35
10 TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 36 7 29 41:96 24

Sestava:

Čirka Jan, Hübl Miroslav, Chládek Tomáš, Kadlec Ondřej, Kadlec Petr, Maša Michal, Moučka Jiří, Novotný Filip, Podhrázký David, Štourač Miroslav, Trojánek Jakub, Trojánek Ondřej, Ťupa Ondřej.

Před sezonou odešli:

ukončen střídavý start Honzy Baráka - přestup VSC Fatra Zlín

Před sezonou přišli:

Podhrázký David

Trenér:

Veselý Pavel ml.

Vedoucí týmu:

Veselý Petr.


Sezóna 2012 - 2013 - 2. Národní liga, skupina B - 3.místo

Konečná tabulka:

Pořadí Oddíl Zápasy Výhry Prohry Skóre Body
1 VK Choceň 36 35 1 105:22 100
2 Sokol Sport V hotel Hrotovice 36 25 11 85:48 75
3 TJ Žďár nad Sázavou 36 19 17 77:63 62
4 VK Hronov 36 20 16 73:60 60
5 VK Pegas Znojmo 36 19 17 75:65 59
6 TJ Sokol Střelice 36 20 16 68:71 54
7 TJ Sokol Malšovice 36 14 22 54:81 39
8 TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 36 13 23 51:85 37
9 VK Litomyšl 36 7 29 41:91 28
10 TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 36 8 28 46:89 28

Sestava:

Čirka Jan, Hübl Miroslav, Chládek Tomáš, Kadlec Ondřej, Kadlec Petr, Maša Michal, Moučka Jiří, Novotný Filip, Štourač Miroslav, Trojánek Jakub, Trojánek Ondřej, Ťupa Ondřej.

Před sezonou odešli:

Barák Jan - Slavoj Polná (střídavý start za Žďár)

Před sezonou přišli:

Trojánek Jakub

Trenér:

Veselý Pavel ml.

Vedoucí týmu:

Veselý Petr.


Sezóna 2011 - 2012 - Krajský přebor I. Třídy - 1.místo - postup do 2.ligy

Kvalifikace o 2.ligu:

Pořadí Oddíl Zápasy Výhry Prohry Skóre Body
1 TJ Žďár nad Sázavou 4 4 0 12:3 8
2 TJ Turnov 4 2 2 8:6 6
3 VK Litomyšl 4 2 2 9:9 6
4 TJ Slavia Hradec Králové "B" 4 2 2 6:8 6
5 TJ Sokol Michle 4 0 4 3:12 4

Konečná tabulka:

Pořadí Oddíl Zápasy Výhry Prohry Skóre Body
1 Žďár nad Sázavou 36 32 4 102:27 68
2 Havlíčkův Brod 36 28 8 92:40 64
3 Přibyslav 36 24 12 87:57 60
4 Pacov 36 20 16 75:68 56
5 Štoky 36 17 19 62:73 53
6 Jihlava 36 15 21 58:77 51
7 Pelhřimov 36 13 23 57:84 49
8 Okrouhlice 36 12 24 53:85 48
9 Třebíč 36 11 25 61:89 47
10 Želetava 36 8 28 44:91 44

Sestava:

Barák Jan, Čirka Jan, Hübl Miroslav, Chládek Tomáš, Kadlec Ondřej, Kadlec Petr, Maša Michal, Moučka Jiří, Novotný Filip, Štourač Miroslav, Trojánek Ondřej, Ťupa Ondřej.

Před sezonou odešli:

nikdo

Před sezonou přišli:

Barák Jan - přestup z volleyball Kladno

Trenér:

Veselý Pavel ml.



Sezóna 2010 - 2011 - Krajský přebor I. Třídy - 1.místo

Kvalifikace o 2.ligu:

Pořadí Oddíl Zápasy Výhry Prohry Skóre Body
1 VSK VŠB Ostrava 4 3 1 10:5 7
2 TJ Tatran Litovel 4 3 1 11:6 7
3 TJ Žďár nad Sázavou 4 2 2 9:9 6
4 TJ Sokol Šlapanice 4 2 2 9:9 6
5 TJ Bojkovice 4 0 4 2:12 4

Skupina o postup:

Pořadí Oddíl Zápasy Výhry Prohry Skóre Body
1 Žďár nad Sázavou 20 20 0 60:4 40
2 Přibyslav 20 11 9 42:34 31
3 Pacov 20 11 9 38:36 31
4 Štoky 20 10 10 34:36 30
5 Velké Meziříčí 20 5 15 26:48 25
6 Třebíč 20 3 17 13:55 23

Skupina B:

Pořadí Oddíl Zápasy Výhry Prohry Skóre Body
1 Žďár nad Sázavou 16 16 0 48:2 32
2 Třebíč 16 9 7 31:32 25
3 Velké Meziříčí 16 8 8 31:28 24
4 Jihlava 16 7 9 28:33 23
5 Želetava 16 0 16 5:48 16

Sestava:

Čirka Jan, Hübl Miroslav, Chládek Tomáš, Kadlec Ondřej, Kadlec Petr, Maša Michal, Moučka Jiří, Novotný Filip, Štourač Miroslav, Trojánek Ondřej, Ťupa Ondřej.

Před sezonou odešli:

Trenér: Maša Vladimír
Bernart Adam - přestup do "B" družstva
Křivánek Daniel - ukončení hostoví z Útěchova
Svoboda Tomáš - přestup do "B" družstva

Před sezonou přišli:

Trenér: Veselý Pavel ml.
Kadlec Ondřej - přestup z Bučovic
Štourač Miroslav - přestup z Rissi Nové Veselí

Trenér:

Veselý Pavel ml.



Sezóna 2009 - 2010 - Krajský přebor I. Třídy - 3.místo

Skupina o postup:

Pořadí Oddíl Zápasy Výhry Prohry Skóre Body
1 Pacov 20 15 5 52:24 35
2 Havlíčkův Brod 20 14 6 47:27 34
3 Žďár nad Sázavou 20 13 7 44:33 33
4 Štoky 20 10 10 36:39 30
5 Třebíč 20 6 14 88:47 26
6 Nové Veselí 20 2 18 20:57 22

Skupina A:

Pořadí Oddíl Zápasy Výhry Prohry Skóre Body
1 Žďár nad Sázavou 20 17 3 55:22 37
2 Třebíč 20 14 6 45:28 34
3 Nové Veselí 20 10 10 41:38 30
4 Velké Meziříčí 20 10 10 39:43 30
5 Přibyslav 20 7 13 33:47 27
6 Bystřice nad Pernštejnem 20 2 18 21:56 22

Sestava:

Bernart Adam, Čirka Jan, Hübl Miroslav, Chládek Tomáš, Kadlec Petr, Křivánek Daniel, Maša Michal, Miluška Matouš, Moučka Jiří, Novotný Filip, Svoboda Tomáš, Trojánek Ondřej, Ťupa Ondřej,

Před sezonou odešli:

Elbl Vlastislav - přestup do "B" družstva
Veselý Petr - přestup do "B" družstva

Před sezonou přišli:

Křivánek Daniel - hostování Útěchov
Svoboda Tomáš - z družstva "B" družstva

Trenér:

Maša Vladimír



Sezóna 2008 - 2009 - Krajský přebor I. Třídy - 4.místo

Pořadí Oddíl Zápasy Výhry Prohry Skóre Body
1 Hrotovice 36 35 1 107:15 71
2 Štoky 36 25 11 88:56 61
3 Jihlava 36 23 13 82:56 59
4 Žďár nad Sázavou 36 22 14 80:61 58
5 Třebíč 36 19 17 68:69 55
6 Přibyslav 36 18 18 71:73 54
7 Nové Veselí 36 16 20 72:81 52
8 Okrouhlice 36 14 22 64:76 50
9 Bystřice nad Pernštejnem 36 4 32 35:97 40
10 Pelhřimov 36 4 32 22:103 40

Sestava:

Bernart Adam, Čirka Jan, Elbl Vlastislav, Hübl Miroslav, Chládek Tomáš, Kadlec Petr, Maša Michal, Miluška Matouš, Moučka Jiří, Novotný Filip, Trojánek Ondřej, Ťupa Ondřej, Veselý Petr

Odešli:

Trenér: Veselý Pavel ml.
Vedoucí družstva: Veselý Pavel st.
Kalina Zbyněk – přestup do Přibyslavi
Klíma Leoš – přestup do "B" družstva
Svoboda Tomáš - přestup do "B" družstva
Miluška Matouš - v průběhu sezony ukončení činnosti

Přišli:

Trenér: Maša Vladimír
Miluška Matouš - z družstva kadetů
Novotný Filip - z družstva kadetů
Bernart Adam – z družstva kadetů

Trenér:

Maša Vladimír

Statistik:

Lichovník Štěpán


Sezóna 2007 - 2008 - Krajský přebor I. Třídy - 1.místo

Kvalifikace o postup do 2.ligy :

Pořadí Oddíl Zápasy Výhry Prohry Skóre Body
1 Holubice 4 4 0 12:1 8
2 Palkovice 4 3 1 9:5 7
3 Staré Město "B" 4 2 2 9:6 6
4 Žďár nad Sázavou 4 1 3 3:9 5
5 Šternberk 4 0 4 0:12 0

Konečná tabulka :

Pořadí Oddíl Zápasy Výhry Prohry Skóre Body
1 Žďár nad Sázavou 32 27 5 84:38 59
2 Štoky 32 24 8 83:43 56
3 Jihlava 32 22 10 78:44 54
4 Okrouhlice 32 18 14 71:56 50
5 Přibyslav 32 18 14 65:58 50
6 Nové Veselí 32 18 14 62:59 50
7 Chotěboř "A" 32 10 22 47:70 42
8 Třebíč 32 5 27 30:86 37
9 Bystřice nad Pernštejnem 32 2 30 27:93 34

Sestava:

Elbl Vlastislav, Hübl Miroslav, Chládek Tomáš, Kadlec Petr, Kalina Zbyněk, Klíma Leoš, Maša Michal, Moučka Jiří, Svoboda Tomáš, Trojánek Ondřej, Ťupa Ondřej, Veselý Petr

Odešli:

Pohanka Petr – ukončena farmářská smlouva Nové Veselí
Pohanka Tomáš – přestup do Nového Veselí
Švoma Radim - ukončení činnosti ze zdravotních důvodů

Přišli:

Elbl Vlastislav - ukončení hostování v Přibyslavi
Hübl Miroslav - v průběhu sezony z družstva kadetů
Kadlec Petr - v průběhu sezony z družstva kadetů
Ťupa Ondřej – z týmu juniorů Nového Města n.M.

Trenér:

Veselý Pavel ml..

Vedoucí družstva:

Veselý Pavel st.


Sezóna 2006 - 2007 - Krajský přebor I. Třídy - 5.místo

Pořadí Oddíl Zápasy Výhry Prohry Skóre Body
1 Hrotovice 36 31 5 99:37 67
2 Chotěboř "A" 36 23 13 85:59 59
3 Štoky 36 22 14 80:59 58
4 Přibyslav 36 22 14 79:61 58
5 Žďár nad Sázavou 36 21 15 77:60 57
6 Okrouhlice 36 20 16 77:61 56
7 Jihlava 36 20 16 77:65 56
8 Třebíč 36 12 24 50:77 48
9 RISSI Žďár nad Sázavou 36 5 31 30:101 41
10 Bedřichov 36 4 32 29:103 40

Sestava:

Chládek Tomáš, Kalina Zbyněk, Klíma Leoš, Maša Michal, Moučka Jiří, Pohanka Petr, Pohanka Tomáš, Svoboda Tomáš, Švoma Radim, Trojánek Ondřej, Veselý Petr , Živný Vít

Odešli:

Kadlec Miroslav – ukončení činnosti
Pohanka Josef – ukončena farmářská smlouva Nové Veselí

Přišli:

Chládek Tomáš – v průběhu sezony z "B" družstva
Moučka Jiří - návrat z extrl. jun. Velké Meziříčí
Živný Vít – v průběhu sezony z "B" družstva

Trenér:

Veselý Pavel ml.

Vedoucí družstva:

Veselý Pavel st.


Sezóna 2005 - 2006 - Krajský přebor I. Třídy - 5.místo

Pořadí Oddíl Zápasy Výhry Prohry Skóre Body
1 Havlíčkův Brod "A" 36 28 8 95:49 64
2 Přibyslav 36 27 9 91:48 63
3 Štoky 36 26 10 93:57 62
4 Jihlava 36 22 14 81:62 58
5 Žďár nad Sázavou 36 21 15 78:54 57
6 Hrotovice 36 20 16 72:63 56
7 Okrouhlice 36 16 20 64:78 52
8 RISSI Žďár nad Sázavou 36 10 26 53:88 46
9 Jimramov 36 7 29 45:95 43
10 Nové Město na Moravě 36 3 33 25:103 39

Sestava:

Chlubna Ondřej, Kadlec Miroslav, Kalina Zbyněk, Klíma Leoš, Maša Michal, Pohanka Petr, Pohanka Tomáš, Svoboda Tomáš, Švoma Radim, Trojánek Ondřej, Veselý Pavel, Veselý Petr , Pohanka Josef

Odešli:

Elbl Vlastislav – hostování do Sokol Přibyslav
Chlubna Vít – ukončena farmářská smlouva Nové Veselí

Přišli:

Chlubna Ondřej – dorost
Pohanka Josef – farmářská smlouva Nové Veselí
Svoboda Tomáš – „C“ družstvo

Trenér:

Veselý Pavel ml.

Vedoucí družstva:

Veselý Pavel st.


Sezóna 2004 - 2005 - Krajský přebor I. Třídy - 7.místo

Pořadí Oddíl Zápasy Výhry Prohry (1b/0b) Skóre Body
1 Moravské Budějovice 36 28 3/5 92:49 59
2 Štoky 36 23 3/10 82:55 49
3 Přibyslav 36 20 8/8 82:68 48
4 Jihlava 36 22 3/10 79/61 46
5 Velké Meziříčí 36 18 10/8 77:68 46
6 Hrotovice 36 19 6/11 74:69 44
7 Žďár nad Sázavou 36 21 1/14 68:71 43
8 RISSI Žďár nad Sázavou 36 10 8/18 57:84 28
9 Pelhřimov 36 11 4/21 49:87 26
10 Humpolec 36 8 7/21 47:95 23

Sestava:

Elbl Vlastislav, Kadlec Miroslav, Kalina Zbyněk, Klíma Leoš, Maša Michal, Pohanka Petr, Pohanka Tomáš, Švoma Radim, Veselý Pavel, Veselý Petr, Trojánek Ondřej, Chlubna Vít

Odešli:

Podhrázský Petr – přestup do Sokol Přibyslav
Mazel Karel – ukončil činnost
Maša Vladimír – ukončil činnost
Pohanka Tomáš – pracovně Anglie

Přišli:

Chlubna Vít – farmářská smlouva Nové Veselí

Trenér:

Veselý Pavel st.

Vedoucí družstva:

Veselý Pavel st.


Sezóna 2003 - 2004 - Krajský přebor I. Třídy - 2.místo

Pořadí Oddíl Zápasy Výhry Prohry Skóre Body
1 Moravské Budějovice 36 27 9 92:52 63
2 Žďár nad Sázavou 36 25 11 89:45 61
3 Velké Meziříčí 36 22 14 84:56 58
4 Přibyslav 36 22 14 80:61 58
5 Pelhřimov 36 19 16 72:63 54
6 Jihlava 36 15 21 60:74 51
7 Hrotovice 36 15 21 57:83 51
8 Dukovany 36 13 23 58:86 49
9 Světlá nad Sázavou 36 11 25 55:88 47
10 Jimramov 36 11 25 50:89 47

Sestava:

Elbl Vlastislav, Kadlec Miroslav, Podhrázký Petr, Švoma Radim, Veselý Pavel, Veselý Petr, Maša Michal, Maša Vladimír, Kalina Zbyněk, Klíma Leoš, Mazel Karel, Pohanka Tomáš, Pohanka Petr, Trojámek Ondřej

Odešli:

Myšák Luboš – přestup do RISSI Žďár nad Sáz.
Pochop Petr – ukončil činnost

Přišli:

Pohanka Petr – Nové Veselí
Trojánek Ondřej – po dorostu skončil a po cca 3 letech opět začal

Trenér:

Švoma Radim

Vedoucí družstva:

Veselý Pavel st.


Sezóna 2002 - 2003 - Krajský přebor I. Třídy - 3.místo

Pořadí Oddíl Zápasy Výhry Prohry Skóre Body
1 Spartak Pelhřimov "A" 36 27 9 90:48 63
2 Sokol Štoky 36 24 12 86:60 60
3 Žďár nad Sázavou 36 22 14 87:58 58
4 SK Jihlava 36 20 16 71:62 56
5 JE Dukovany 36 20 16 74:66 56
6 Sokol Moravské Buďejovice 36 20 16 71:67 56
7 Spartak Velké Meziříčí 36 19 17 71:71 55
8 Sokol Hrotovice 36 14 22 64:81 50
9 Sokol Jimramov 36 11 25 55:82 47
10 Start Nový Rychnov 36 3 33 28:102 39

Sestava:

Elbl Vlastislav, Kadlec Miroslav, Podhrázký Petr, Švoma Radim, Veselý Pavel, Veselý Petr, Maša Michal, Kalina Zbyněk, Klíma Leoš, Myšák Luboš, Pochop Petr, Mazel Karel, Pohanka Tomáš

Odešli:

Křivánek Daniel – přestup do Černovic

Přišli:

Pochop Petr – návrat po 4 letech
Mazel Karel – návrat po 1 roce

Trenér:

Švoma Radim

Vedoucí družstva:

Veselý Pavel st.


Sezóna 2001 - 2002 - Krajský přebor I. Třídy - 2.místo

Pořadí Oddíl Zápasy Výhry Prohry Skóre Body
1 Moravské Budějovice 28 23 5 73:29 51
2 Žďár nad Sázavou 28 21 7 71:33 49
3 Jihlava 28 19 9 67:39 47
4 Štoky 28 14 14 49:56 42
5 Jimramov 28 12 16 54:56 40
6 Velké Meziříčí 28 12 16 47:61 40
7 Dukovany 28 10 18 46:62 38
8 Žirovnice 28 1 27 12:83 29

Sestava:

Elbl Vlastislav, Kadlec Miroslav, Křivánek Daniel, Podhrázký Petr, Švoma Radim, Veselý Pavel, Veselý Petr, Maša Michal, Kalina Zbyněk, Klíma Leoš, Myšák Luboš, Pohanka Tomáš

Odešli:

Cihlář Michal – zdravotní důvody
Gróf Milan
Janáček Aleš – ukončení činnosti
Mazel Karel – ukončení činnosti
Ťupa Jiří - Nové Město na Moravě
Vavříček David – Tesla Brno

Přišli:

Kalina Zbyněk – „B“ družstvo
Pohanka Tomáš - dorost

Trenér:

Maša Vladimír

Vedoucí družstva:

Veselý Pavel st.


Sezóna 2000 - 2001 - Krajský přebor I. Třídy - 7.místo

Konečná tabulka – skupina o postup :

Pořadí Oddíl Zápasy Výhry Prohry Skóre Body
1 Staré Město "B" 20 19 1 57:10 39
2 Zetor Brno 20 11 9 40:40 31
3 Luleč 20 9 11 34:38 29
4 Lokomotiv Ingstav Brno "B" 20 8 12 34:39 28
5 Moravská Slavia Brno "A" 20 9 10 33:39 28
6 Slavkov 20 4 16 19:51 24

Konečná tabulka – skupina o sestup :


Pořadí Oddíl Zápasy Výhry Prohry Skóre Body
1 Žďár nad Sázavou 20 15 5 49:25 35
2 Poštorná "B" 20 12 8 48:36 32
3 Tesla Brno 20 12 8 44:36 32
4 Bučovice 20 11 9 45:37 31
5 Boskovice 20 9 11 35:45 29
6 Velké Meziříčí 20 7 13 25:55 26
 
tabulky
P Z B
1. Žďár n. S. 4 11
2. Hrotovice 6 10
3. Malá Skála 4 10
4. Choceň 6 10
5. Hronov 6 9
6. Dvůr Králové 6 8
7. Hradec Králové 6 8
8. Chvaletice 6 6
9. Česká Třebová II 4 5
10. Prosek 4 1

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2017 / HTML 4.01 and CSS valid