Ženy v prvním kole s Bohemians bodovaly naplno 02.10.2017 | Zápasy

Komentář k úvodnímu domácímu zápasu druholigových žen s Bohemians Praha napsala trenérka Eva Ťupová.

Do nové sezóny jsme nastoupily v pozměněné sestavě. Odešla nám na mateřskou kapitánka Hanka Turinská, ale vrátila se po narození synka Zuzka Matoušková. Další změnou byl odchod některých děvčat zpět do Nového Veselí (Janky, Majdy a Betky), proto jsme musely sáhnout do našich mladých záloh. A ty se jeví velmi dobře. Hlavně Bára, Klárka a Eliška mají 100% účast na trénincích a děvčata zasáhla i do sobotního zápasu.

Na prvním domácím utkání jsme přivítaly v sobotu 30.9.2017 velmi sympatické družstvo Bohemians Praha. Holky z Prahy jsou nováčkem v této soutěži. Nevěděly jsme nic o jejich hře a naší taktikou bylo opět dobře podávat a nedovolit soupeřkám rychlou hru přes vysoké střeďačky. Podání nám šlapalo, příjem byl slušný, a tak Ivka mohla rozdávat náhry, kam chtěla. Velmi rychle jsme vyhrály 2 sety a ve 3. setu jsme vedly 20:12. Kdy jindy, než za takovéhoto stavu dát prostor mládí. Jenže 3 střídání naráz je moc a nervozita po 3 zkažených příjmech dolehla na celé družstvo a měly jsme plné ruce a nohy práce dotáhnout zápas k vítězství 3:0.

Druhý zápas jsme začaly až v 15:30 a nemohly jsme se dostat do své pohody. Popsala bych to slovy Jardy Kužela z Okresního přeboru: „ Dámy, je to nějaký umdlený!“ Navíc holky z Prahy vycítily příležitost a opřely se jak na smeči, tak i do podání. Výsledkem byl prohraný první set. Ale naše zkušenost a opět dobré podání nám pomohlo k výhře 3:1.

Příští týden 7.10.2017 nás čeká Nymburk, jeden z favoritů této soutěže. Držte nám palce.

Ještě bych chtěla předem poděkovat našim partnerům, babičkám a dědečkům za podporu.

Sestava: Flídrová E.,Koutková I., Martincová V., Matoušková M., Matoušková Z., Mokričková B., Mokričková K., Šamořilová D., Ťupová I., Zamrazilová M.