Ženy 2 výhrách nad Svitavami v čele 2. ligy 15.10.2017 | Zápasy

Komentář k domácímu utkání se Svitavami napsala smečarka Zuzka Matoušková.

V sobotu 14.10. jsme v 9:00 začaly hrát utkání proti družstvu ze Svitav. Po předchozích dvou vyhraných víkendech jsme chtěly na vítěznou sérii zápasů navázat, a s tím jsme také hned do prvního zápasu nastoupily. První vyhraný set 25:16 nás povzbudil ještě více a s elánem jsme začaly hrát i set druhý. Ten se nám také podařilo vyhrát v poměru 25:20 a od splnění našeho přání vyhrát 3:0 nás dělil set poslední, ve kterém jsme bojovaly stejně jako v předchozích dvou setech a vítězství 3:0 jsme si zajistily výhrou setu 25:18.

Začátek druhého zápasu byl z naší strany poněkud pomalý a nedůrazný, více jsme chybovaly a soupeřky se tak ujaly vedení. Bohužel se nám nepodařilo celý set bodovou ztrátu „smazat“, neustále jsme holky ze Svitav dotahovaly a nakonec jsme celý set prohrály 22:25. Nehodlaly jsme to však vzdát a do dalšího setu jsme šly hrát s tím, že získáme další tři vítězné sety a tím si zajistíme celkovou výhru druhého zápasu. K naší velké radosti se tak stalo, zvláště v posledních dvou setech jsme zabojovaly a vyhranými sety 25:22, 25:12 a 25:17 jsme druhý zápas vyhrály 3:1.

A i když jsme měly ve hře místy slabé chvilky, které měly tendenci nás oslabovat, nevzdaly jsme se, bojovaly jsme dál a přes veškerou snahu jsme se dokázaly opět zvednout a hrát svoji hru tak, jak ji umíme. Podíl na obou výhrách měla hlavně obrovská pohoda, která v celém našem týmu po celou panovala.

Další dva zápasy odehrajeme 28.10. v Benešově.