Žďárská Juniorka proti Juniorce Velkého Meziříčí 19.02.2019 | Zápasy

Článek napsal trenér Honza Duda.

Dne 17. 02. 19 odehrála naše Juniorka utkání proti týmu Velkého Meziříčí. Z důvodu konání Českého Poháru starších žáků ve Velkém Meziříčí, zavítal na naši palubovku tým poskládaný převážně z hráčů nastupující v Extralize jak Juniorů, tak i Kadetů.
Náš tým nastoupil v kompletní sestavě, kterou disponujeme. Jediným nepřítomným hráčem byl Dominik Milota, a to z důvodu dlouhodobého zranění. Do prvního zápasu jsme nastoupili s odhodláním, že chceme soupeře co nejvíce potrápit. Nastoupili jsme v sestavě Kuba a Tomáš na bloku, Ondra a Peny na smeči, Luboš na účku a Dan na nahrávce. Naše předsevzetí, co nejvíce potrápit tým soupeře, se nám v prvním zápasem první tři sety velice dařilo. První set jsme sice prohráli, ale nejmenším možným rozdílem 23:25. V druhém setu sice náš výkon lehce klesl, ale podařilo se nám získat dostatečnou energii do setu třetího, který jsme zvládli vyhrát 25:22. Bohužel, v posledním setu soupeř prokázal své herní kvality a vyhrál poslední set 25:13. I když se nám nepodařilo získat ani jeden bod, někteří z příchozích diváků usuzovali, že toto byl nejlepší zápas, jaký naše juniorka v tomto roce odehrála. Já s nimi musím jenom souhlasit. Opravdu, kdyby se takovýmto způsobem odehrála i ostatní utkání, všichni bychom mohli mít pocit z dobře odvedené práce. Naše bojovnost a chuť hrát byla opravdu velká a bylo to na hřišti vidět.
TJ Žďár nad Sázavou – TJ Spartak Velké Meziříčí 1:3 (23:25, 18:25, 25:22, 13:25)

Do druhého zápasu jsme nastoupili ve stejné sestavě jako do prvního, bohužel pro nás, dobře rozehraný soupeř z posledního setu prvního zápasu navázal na svůj výborný výkon. I když jsme se snažili co nejvíce soupeře potrápit, jedinou světlou chvilkou byl asi druhý set, kdy jsme prohráli pouze 22:25.
TJ Žďár nad Sázavou – TJ Spartak Velké Meziříčí 0:3 (15:25, 22:25, 16:25)

I když soupeř přijel ve velice silné sestavě, podalo naše družstvo velmi dobrý výkon, za který se nemusí stydět. Je jen škoda, že se nám nepodařilo získat alespoň jeden bod, který byl opravdu v prvním zápase na dosah ruky. Doufám, že se naše nadšení pro hru a týmový duch přesune i do dalšího utkání, které se koná v neobvyklý čas, na neobvyklém místě. Další zápas náš tým sehraje již tuto neděli (24. 02. 19) od 14:00, a to v hale na Bouchalkách.

Sestava: J. Augustýn, L. Augustýn, D. Pavlík, A. Peňáz, R. Pohanka,