Z Pelhřimova po vyrovnaných zápasech dovezlo Béčko mužů nakonec jen 1 set 05.12.2017 | Zápasy

Komentář k utkání Béčka mužů v Pelhřimově napsala dvojice hrajících trenérů Vlasta Elbl a Zbyněk Kalina.

Po dokonalé domácí volejbalové lekci od Velkého Meziříčí v předposledním kole KP jsme k poslednímu dvojzápasu v roce 2017 zajížděli na palubovku kvalitního týmu z Pelhřimova. Konečně jsme jeli s dvěma nahrávači, i když oba jsou již v zasloužilém veteránském věku, bohužel však pro změnu chyběli blokaři Honza Gregor a Adam Bernart. V prvním zápase je nahradil velice dobře Honza Duda a ve druhém zápase další veterán v našem týmu Petr Veverka.

Co napsat k samotnému průběhu hry? Celkově jsme podali velmi solidní kolektivní výkon proti zkušenému soupeři. Postupně dostali příležitost hrát všichni hráči a dá se říct, že nikdo vyloženě nezklamal. V prvním zápase nebyl náš příjem úplně nejkvalitnější, a to nás připravilo minimálně o zisk setu. Důležité však bylo, že všichni bojovali. Konečná prohra 0:3 vypovídá o jednoznačné porážce, ale průběh zápasu byl vyrovnaný, rozhodlo vždy pár míčů v koncovkách (20.25, 25:27, 22:25).

Ve druhém zápase se náš příjem o něco zlepšil a hned to bylo vidět. Ovšem za stavu 1:1 vzal osud třetího setu do rukou rozhodčí, a po nepřesných verdiktech (2 jasné míče v hřišti posouzeny jako aut) a naprosté ignoranci doteků sítě soupeře (cca 3x), ukončil tento set pro Pelhřimov. Co na to říct, zřejmě nechtěl trávit svůj drahocenný čas v naší společnosti. Naštěstí to naše mužstvo nepoložilo a odehrálo i kvalitní vyrovnaný čtvrtý set, který už bohužel naši porážku 1:3 (23:25, 25:16, 24:26, 21:25) neodvrátil. Pokud budou hráči takto hrát každý zápas, tak první vítězství přijde určitě brzy. Vyrovnanost setů je na první pohled jasná z celkového skóre.

Pár zajímavostí nakonec:
- dvojce našich nahrávačů má dohromady skoro 93 let (tzn. věkový průměr 46,5 roku)!!!
- z některých nepřesně zapískaných autů byli překvapeni i sami domácí hráči, kteří nevěřili tomu, že mají jít podávat
- druhý zápas jsme sice 1:3 prohráli, ale v celkovém poměru míčů jsme vyhráli o bod (93:92)

Sestava: Drahoš V., Sobotka P., Duda J., Veverka P., Adam O., Milota D., Škarka D., Šimek P., Gregor L. a dvojice hrajících trenérů Z. Kalina a Vl. Elbl.