Starší žákyně přivezly z Polné plný počet bodů 28.01.2018 | Zápasy

Komentář k turnaji a průběžné hodnocení sezony napsala trenérka Martina Topinková. Tu doplnila svými postřehy ze zápasů univerzálka Ella Hedvičáková.

Komentář trenérky:
Poslední lednovou neděli vyrazily starší žákyně na turnaj do Polné. Tentokrát se zde sešla všechna družstva a tak jsme odehrály 3 zápasy.

Průběh jednotlivých utkání byl podobný. Pokud jsme se dokázaly soustředit na hru, byly jsme jasně lepší. Pokud jsme byly myšlenkami někde jinde, byly nás soupeřky schopné přehrát i jednoduchou hrou. Naštěstí to dopadlo dobře, zahrály si všechny holky a 9 bodů máme doma.

Žďár n./S. – Polná 2:0 (25:12, 25:22)
Žďár n./S. – Náměšť n./Osl. 2:0 (25:10, 25:11)
Žďár n./S. – Pelhřimov 2:0 (25:15, 25:6)

Dnes musím opět nejvíc pochválit Mokrajdu, která trápila soupeřky svým nepříjemným podáním (v prvním setu dokázala ze stavu 8:11 otočit na stav 23:11), v poli byla velice zodpovědná a na útoku téměř nechytatelná.

Pokud bych měla shrnout dosavadní část sezony, tak je mi trochu smutno. Je pravda, že jsme měly asi nejtěžší základní skupinu. Družstva Havlíčkova Brodu a Nového Veselí jsou kvalitní, ale myslím si, že bychom je už měly alespoň někdy porazit nebo jim sebrat nějaký set. Dále s námi byly ve skupině holky z Demlovky, což je pro nás soupeř hratelný, ale my jsme je porazily v základní části pouze jednou. A poslední soupeř této skupiny byla Polná.

Díky neúspěchům z první části jsme spadly na konec tabulky a musíme se tak utkávat s méně volejbalovými družstvy. Doufám, že to bude pro holky ponaučení do příští sezony. Myslím si, že kvalitou máme na víc a je „jen“ potřeba v zápasech prodat to, co jsme se už naučily.

Postřehy Elly:
V neděli 28.1.2018 jsme odehráli tři zápasy v Polné.
První zápas, zápas s Polnou jsme sice vyhráli 2:0, ale ze začátku jsme je podcenili a to byl docela problém, který se nám záhy na to docela vymstil. Druhý a třetí zapas s Náměští a Pelhřimovem jsme taktéž vyhráli 2:0.

Shrnuti celého dnešního dne je takové, že bychom měli zapracovat na tom, abychom vždy podali a šli do všeho na 100%! Určitě ale nesmím zapomenout zmínit Téru Mokričkovou, která měla největší úspěšnost na podáni a při hře, když jsme prohrávali 8:11, tak to dokázala dopodávat do konce setu!