Starší žákyně odehrály 1. turnaj v boji o umístění 25.02.2019 | Zápasy

Komentář k utkáním by měla dodat smečařka Anička Šebestová, hodnocení trenérky je již nyní k dispozici.

Hodnocení trenérky:

První ze 3. turnajů v bojích o konečné pořadí se konal v neděli 24.3. ve Štokách. V sestavě chyběla pouze zraněná Ella a Lucka, která odjela na lyžařský kurz. Naším cílem bylo vyhrát s tím, že se do hry zapojí pokud možno všechny hráčky. Což se vlastně povedlo.

V 9:00 jsme nastoupily proti domácím hráčkám. Po celý zápas jsme se tahaly o každý bod. Nepříjemný herní styl soupeřek, které dokázaly velké množství balónů jakýmkoliv způsobem přehrát přes, nám dělal docela problém. Naše podání bylo velkou loterií, kterákoliv hráčka dokázala udělat šňůru na podání stejně tak jako dokázala v důležitém okamžiku podání zbytečně zkazit. Stejné to bylo i s útokem, na kterém jsme se dnes nemohly chytit. A celkem nepříjemné podání soupeřek nám hru nijak neusnadnilo ani při příjmu. Jediné pozitivum z tohoto zápasu je, že jsme ho dokázaly přes veškeré nezdary vyhrát. Jen pro dokreslení dnešní zoufalé hry, ve 3. setu šla Simča za stavu 0:1 na podání, soupeřky otočily až za stavu 15:2, i tak jsme tento set vyhrály "jen" 25:19.

2. nedělní utkání jsme odehrály proti Světlé nad Sázavou. Náš herní projev se maličko zlepšil, ale žádná sláva to nebyla. I tak jsme dokázaly první 2 sety vyhrát. Set 3. nám utekl a tak jsme musely hrát set 4., který se nám podařilo vybojovat.

Žďár nad Sázavou - Štoky 3:0 (25,23,19)
Žďár nad Sázavou - Světlá nad Sázavou 3:1 (20,21,-18,21)

Dnešní turnaj byl pro mě trošku utrpením. Doufám, že na tyto výkony všechny zapomeneme a vrátíme se zpět k "našemu" volejbalu. Nedařilo se nám při příjmu ani na útoku, podání bylo loterií. Zkazily jsme velké množství jednoduchých míčů. I tak jsme dokázaly vyhrát a za to jsem ráda.

Předposlední turnaj budeme pořádat 17.3. u nás na ZŠ Palachova. Snad před domácím publikem předvedeme lepší výkon :-)