Muži připsali další dvě druholigové výhry 17.11.2019 | Zápasy

Komentář k domácím utkáním proti Turnovu napsal Petr Podhrázký

K dalším zápasům ve druhé lize ve volejbale mužů nastoupil v sobotu 16.11.2019 A tým na domácí palubovce. Přivítali jsme celek TJ Zikuda Turnov, který v dosud odehraných deseti zápasech získal pouhé dva body a nacházel se na samém chvostu tabulky. Očekávali jsme tedy zisk pokud možno plného počtu bodů a snadný průběh zápasů. Situaci poněkud komplikoval značný počet absencí. Před zápasem tak zbylo pouhých sedm hráčů schopných dnes nastoupit. Z B týmu tak byl na výpomoc povolán blokař Honza Gregor, který si tak odbyl svoji druholigovou premiéru.

První zápas se ovšem nevyvíjel podle našich představ. V prvním setu jsme se potkali s nepřesnostmi a prakticky každá herní činnost zaostávala za svým standardem. Těžkopádná hra tak nemohla mít úspěch a úvodní set jsme promarnili. Od druhého setu jsme ovšem přidali minimálně dvě rychlosti, vše zpřesnili a zápas zcela opanovali poměrem setů 3:1.

Do odpolední odvety dostal letos poprvé hned od začátku zápasu příležitost nahrávač Dan Pavlík. Na rozdíl od ranního duelu jsme v prvním setu nezaváhali a ujali se vedení. Slabší okamžiky na nás přišly pro změnu v setu druhém. Turnov dokonce vedl již 24:20, ale tuto koncovku jsme přece jen zvládli. Třetí set se pak rovněž naší kořistí a zápas tak skončil 3:0.

Výsledky :
TJ Žďár nad Sázavou - TJ Zikuda Turnov 3:1 (-20,18,9,15) 3:0 (20,27,23)

Předpokládaných šest bodů za dvě tříbodové výhry tedy máme. V poměrně dobrém výkonu celého týmu vynikla hra Davida na smeči a Patrika na univerzálu. Celý tým zahrál velmi dobře na síti a poměrně kvalitně na příjmu i v poli. Jen podání bylo pouze průměrné.

V dalším kole se premiérově utkáme s nováčkem soutěže, brněnskou Kometou, a to za 14 dnů na jejich půdě.