Mladší žákyně zahájily sezonu domácím turnajem 01.10.2017 | Zápasy

Značně omlazený tým mladších žákyň má za sebou první kolo krajského přeboru. Komentář k utkání napsala trenérka Martina Topinková.

V neděli 1.10. si mladší žákyně odehrály svůj první letošní turnaj. V tělocvičně ZŠ Palachova přivítaly soupeřky z Jihlavy a z Třebíče.

Do zápasu proti Demlovce nastoupily na náhře Evča a Zuzka, na bloku Kristýnka a Anička Petrová a na smeči Terka, Anička Šebestová a střídala Vanesska. Pro většinu týmu to byl úplně první ostrý zápas. Holky se soupeřek nezalekly. Hrály velice pěkný a vyrovnaný volejbal, ve kterém vítězí ten, kdo lépe podá. V 1. setu nakonec po dramatickém boji a ve vyrovnané koncovce byly šťastnější soupeřky, když vyhrály 25:23. V dalších částech zápasu se soupeřkám dařilo lépe zejména na podání. My jsme se trochu trápily s příjmem a tak i další 2 sety patřily soupeřkám, tentokrát v poměru 25:14 a 25:15.

Ve 2. utkání proti nám nastoupily holky ze Třebíče. Ty lehce vyčerpalo předchozí utkání a tak nám v prvním setu pomohly k vítězství 25:11, kdy za celý set daly asi jen 2 podání. V dalším setu se jejich hra zlepšila, ale to nám nevadilo, protože jsme po našem dobrém výkonu vyhrály 25:14. Set třetí jsme nezačaly moc dobře. Z počátku jsme stále dotahovaly soupeřky, které se rozehrály. Ale postupně jsme opět získaly jistotu na podání, zlepšily jsme se na příjmu a dokázaly jsme zaútočit už ze všech postů. Tento set byl nejdramatičtější, ale pro mě nejkrásnější. Holky bojovaly jako lvice a zaslouženě vyhrály 25:20.