Kadetky po 2 výhrách v Bedřichově bojují o stříbrnou příčku 16.03.2019 | Zápasy

Kadetky v předposledním kole uspěly v Bedřichově a přivezly plný počet bodů. Komentář k utkání napsalo libero týmu Eva Nováková a doplnil jej trenér Pavel Veselý.

Komentář libera Evy:
V sobotu 16. 3. jsme odehrály 2 zápasy proti Bedřichovu. Do prvního zápasu jsme nastoupily velice odhodlaně v sestavě na smeči: Viki, Lucka Štursová, náhra: Terka, blok: Eliška a Barča, na účku Klára a já na liberu. Během všech setů jsme se tahaly se soupeřkami, v koncovce jsme se hodně snažily a vyhrály, takže tento zápas pro nás skončil výhrou 3:0.
V druhém zápase jsme ale v 1. setu přijmuly hru soupeřek a kvůli tomu jsme set prohrály. V následujících setech to vypadalo podobně jako v setech prvního zápasu, ale nakonec jsme to dotáhly do vítězného konce a vyhrály 3:1.

Komentář trenéra:
Snaživého soupeře, který měl velmi dobře zvládnutou obranu v poli, jsme přehrávali zejména na útoku a na podání. Pokud jsme hráli svoji hru, získávali jsme body, ale zejména na začátku setů jsme se soupeři vždy přizpůsobili a teprve v koncovkách pořádně zabrali a uhráli je. Pozitivem je, že zápasy jsme odehráli se všemi hráčkami, takže každý zápas odehrála jiná sestava. Velmi dobrý výkon podala zejména Klára Sobotková na útoku, když dokázala využít svoji výšku a skládala do pole soupeře jeden míč za druhým. Ostatní smečařky dnes za ní dost zaostávaly, zejména v odvaze a nasazení. Také na podání jsme často zbytečně chybovali a umožnili tak soupeřkám držet s námi krok. S výsledkem tedy můžeme být spokojeni, s předvedeno hrou už méně.

Důležité je, že když bylo třeba, dokázali jsme zabrat a soupeře v koncovkách přehráli. Díky zisku plných 6 bodů máme nejen jistou medaili, ale hlavně jsme se vrátili do hry o stříbrnou příčku, náskok Bedřichova před námi se ztenčil na pouhé 2 body. V posledním kole 30. března doma budeme hrát s Náměští, která je beznadějně poslední a nevyhrála dosud jediný set, takže plný bodový zisk musí být samozřejmostí. Bedřichov jede už 23.3. do Třebíče, a pokud by se domácím povedlo 1 zápas jakýmkoli výsledkem vyhrát, znamenalo by to pro nás konečné stříbrné umístění. Takže budeme Třebíči určitě držet palce.

Výsledek: Sokol Bedřichov - TJ Žďár na Sázavou 0:3 (-20,-19,-19) a 1:3 (19,-19,-21,-20)