Juniorky úvodní kolo čtvrtfinále play-off nezvládly 09.12.2018 | Zápasy

V úvodním kole čtvrtfinále play-off se juniorky v neděli 9.12. utkaly v domácím prostředí s Přibyslaví. Utkání ale bohužel nezvládly a soupeřkám podlehly 1:3 a 0:3. Ne zrovna pochvalný komentář napsal trenér Pavel Veselý.

Přesně na den jsme před rokem (tedy 9.12.2017) s tímto soupeřem hráli také doma a vyhráli jsme dvakrát 3:1, ale nyní bylo vše jinak. K aktuálnímu utkání jsme nastoupili v počtu 12 hráček, soupeř přijel v 7 kusech. O co měl soupeř menší počet hráček, o to větší měl vůli po vítězství. My jsme hráli zakřiknutě a místo vůle po vítězství nám v hlavách seděla (v poslední době bohužel již naše tradiční) obava z toho, abychom neudělali chybu. Kazil jsme podání, nepřesně přihrávali, místo tvrdého útoku raději přelobovávali míče přes, abychom je nezkazili. Soupeř si s tím hlavu lámat nemusel, stačilo jen podat, zbytek jsme už zařídili my. Výsledkem byla prohra 1. setu 19:25. Ve 2. setu jsme konečně přestali jen říkat, co bysme měli zlepšit, a opravdu jsme to zlepšili. Tvrdé podání a důsledný útok přinesl výhru 25:19 tentokrát nám. Byl to však první a zároveň poslední náš vyhraných set. Ve 3.setu místo, abychom zabrali, tak jsme se opět vrátili ke kažení podání a opatrné hře s velkým množstvích chyb. Výsledek 15:25 hovoří za vše. Zlepšení nepřinesly ani změny v sestavě. Do 4. setu jsme šli s tím, že konečně zamakáme a budeme odvážné ve všech herních činnostech, ale zůstalo opět jen u “keců”. Realita byla taková, že jsme od začátku opět chybovali a soupeř získával pohodleně náskok. Za stavu 10:13 jsem si tedy vzal 2 oddechové časy hned po sobě a zkusil hráčky naposled namotivovat. Povedlo se, zlepšili jsme hru, byli odvážní na útoku, makalo se v poli. Pokud ale za stavu 25:25 zkazíme podání do půli sítě a vzápětí nepřihrajeme soupeřovo podání, tak se před tím fakt můžeme snažit jak chceme, je to nakonec ve výsledku zcela zbytečné. Prohra 25:27 znamenala celkovou prohru 1:3.

Před druhým utkáním jsme si opět (letos už asi po dvacáté) vysvětlili, jak k zápasu přistoupit a co budeme hrát. Aby toho ale nebylo málo, tak si při rozsmečování Viki vyhodila kotník. Takže do prvního setu jsme nastupovali bez Viki a s pocitem, že je to předem ztracené. A dle toho taky hráli, proto soupeř uspěl poměrem 25:16. Viki se sice do hry vrátila, ale už nám chyběla nějaká vůle rvát se o výsledek, porážku jsme si předem nesli v hlavách. Ani v dalších setech jsme neuspěli, což s touto hrou a hlavně naším přístupem ani nemůžeme. Porážka 0:3 byla naprosto zasloužená.

Resumé:
Juniorky v domácím čtvrtfinálovém zápase play-off podlehly Přibyslavi 1:3 a 0:3. Soupeř nás přehrál zejména přístupem a touhou po vítězství. Mnoho opakovaných chyb ve všech herních činnostech neumožnilo uhrát lepší výsledek. Odveta je u soupeře je na programu v sobotu 5. ledna 2019 od 14 h. Stále ještě existuje šance na postup do semifinále, ale znamenalo by to u soupeře vyhrát oba zápasy výsledkem 3:0 nebo 3:1 a pokusit se pak celou sérii vyhrát v dodatečném zlatém setu. Zázraky se někdy dějí, a to nejen o Vánocích. V našich silách to určitě je, ale také zcela určitě se nám to nepovede, pokud budeme k volejbalu přistupovat tak jako dosud.

Výsledek: TJ Žďár na Sázavou - ZŠ Přibyslav 1:3 (-19,19,-15,25) a 0:3 (-16,-21,-16)