Junioři v H. Brodě herně úplně nepřesvědčili, přesto získali důležitých 6 bodů 12.03.2018 | Zápasy

Autorem článku je účko D. Lojek a doplnil ho trenér Z. Kalina.

Předposlední 7. kolo KP juniorů tentokrát pořádal havlíčkobrodský tým. Hrálo se, jako již tradičně, na Střední průmyslové škole stavební a právě domácí Havlíčkův Brod, byl naším prvním soupeřem. Dle postavení v tabulce jsme byli sice jednoznačným favoritem, ale realita byla úplně jiná. K utkání přistoupila naše základní sestava velmi vlažně, nedařilo se nám především na příjmu, z čehož se odvíjel ne příliš důrazný útok. Domácí hráči se chytili, nadšeně bojovali o každý míč a odměnou jim byl urvaný první set v poměru 26:24. Ve druhém setu se náš výkon zlepšil a vyhráli jsme ho 25:16. Nicméně v tie-breaku jsme opět začali kupit chyby a náskok, který jsme tím Brodu prakticky darovali, jsme již nedokázali v krátkém setu dotáhnout, a prohráli ho tak 14:16. Nutno dodat, že si vítězství za svůj bojovný výkon kluci z H. Brodu zasloužili, i když jsme jim to naším výkonem velmi usnadnili! Především to pro nás byla naprosto zbytečná ztráta v boji o celkové vítězství v KP.
Našim druhým soupeřem byla Jihlava, která před naším vzájemným zápasem nečekaně ztratila 3 body s výborně hrajícím Drásovem. V prvním setu jsme předvedli nejlepší výkon z celé neděle a Jihlavu smázli jednoznačně 25:10. Druhý set již byl daleko vyrovnanější, ale koncovku se nám přeci jenom podařilo uhrát těsně 25:23, což znamenalo zvýšení náskoku v celkovém pořadí na 5 bodů.
V posledním zápase proti Drásovu dostali šanci i další hráči z našeho týmu. Celkem vyrovnaný první set jsme ztratili po chybných příjmech v koncovce 21:25, ve druhém se karta otočila, a my tak získali šťastně uhranou koncovkou set v poměru 25:23. V následném zkráceném setu jsme už byli o něco lepší a vítězstvím 15:10 jsme uhráli druhý důležitý bod. Jelikož v posledním nedělním zápase musela Jihlava otáčet zápas s H. Brodem, a ztratila tak další bod, navýšil se náš náskok po 7. kole v čele tabulky na šest bodů. Naši pozici v čele KP však musíme potvrdit min. čtyřmi body na posledním turnaji v Jihlavě 25. března.