Junioři proti Jihlavě 13.11.2018 | Zápasy

Komentář k utkání napsal Dominik Milota.

Dne 11. 11. jsme se dopravili k tělocvičně 5. ZŠ, kde jsme se měli utkat ve dvou zápasech s Jihlavou. Z minulého zápasu proti Polné, který jsme vcelku s přehledem vyhráli, jsme měli dostatek optimismu. Věřili jsme si do dnešního dne proti Jihlavě, i když jsme věděli, že Jihlava je nejsilnějším soupeřem v soutěži, a že utkat se s ní nebude stejné, jako s relativně nezkušenou Polnou.
Sestava: A. Luboš (náhra), Mili, A. Kuba a N. Tomáš (blokaři), A. Peňáz, Ondra. Š, A. Pavlík, A. Bantianidis, T. Josef (smečaři- účka) a P. Radek (libero).
Zápas začínal v 10 hodin a už při rozsmečování jsme viděli, že soupeř má docela kvalitní smečaře a že nám nedají nic zadarmo. Zápas jsme nezačali zrovna nejlépe a náš soupeř si nad námi pořád udržoval náskok. Naší hře místy chyběla bojovnost, i když některé pěkné momenty tam opravdu byly. Ale to nezměnilo nic na tom, že první set jsme prohráli (18:25), protože jsme měli opravdu špatný příjem a bez kvalitního příjmu se nic zahrát nedá. Druhý set byl prakticky kopií setu prvního, kdy se soupeři povedlo pár akcí, dostali se nad nás, dostali nás pod tlak a my jsme se z toho složili. Až ve 3. setu to vypadalo, že v sobě něco máme a že bychom rádi Jihlavu porazili. Vyhráli jsme tento set díky kvalitním útokům našich smečařů a lepších nahrávek, než v předchozích setech od Luboše. Jak už je u nás zvykem, tak po vyhraném setu povolíme. Čtvrtý a poslední set jsme znova prohráli 18:25. Čekala nás půlhodinová pauza a druhý zápas s Jihlavou. V prvním setu byly dobré momenty, podání se nekazila, blokaři skládali míče a celkově to byl trochu lepší volejbal. Ale protože příjem je skoro všechno, a ten náš byl tento den opravdu špatný, tak Luboš nemohl rozdávat nahrávky středem a musel tlačit všechno přes kůly, které i přesto pořád míče skládaly. Nicméně to nestačilo a tento set jsme prohráli 23:25. Další sety už se jenom opakovalo to, co v předchozích setech prvního zápasu, které jsme také prohráli a skončili výsledkem 18:25 a 16:25.
1. Zápas 1:3 (-18, -18, -25, -18)
2. Zápas 0:3 (-23, -18, -16)