Aktuality

Úspěšné zakončení letošní sezony Béčka v Chotěboři 27.06.2010

Béčko v sobotu 26. června zajíždělo ke svému poslednímu utkání KP II do Chotěboře. Protože družstvo Chotěboře bylo jen o jednu příčku v tabulce za námi, očekával se vyrovnaný boj.

V prvním utkání jsme zvítězili 3:1 (19,19,-22,22), když jsme po celou dobu měli vývoj ve svých rukou a pouze ve 3. setu jsme zbytečně polevili a nechali soupeře získat set ve svůj prospěch.

Sestava 1. zápasu: Zomba, Vevy, Tomáš, Chlády, Luďa, Mouka a Vesy.

Do druhého utkání jsme nastoupili se sestavou, v níž byli, jak je naším dobrým zvykem, všichni, kdo nehráli 1. zápas. Krásné letní počasí nám ale poměrně rychle ubíralo síly, a tak se i hra vyrovnala a byl to boj o každý míč. První set patřil sice soupeři, ale pak jsme zabrali a srovnali na 1:1. Ve 3. setu jsme opět množstvím našich nevynucených chyb umožnili soupeři, aby si dělal chutě na vítězství, ale se začali dít věci. Před 4. setem Zomba sdělil ostatním členům družstva, že pokud budeme prohrávat o více jak 5 bodů, jde nahrávat a naopak nahrávač Mouka smečovat. To motivovala družstvo takovým způsobem, že Chotěboř nejen, že nevedla o 5 bodů, ale nevedla v celém setu ani jednou! Srovnali jsme tedy na 2:2 a byl zde 5. set, na který se vždy těšíme, protože díky naší vynikající fyzické kondici máme nad soupeři jasně navrch. Tentokrát to byl boj, který nás stál mnoho fyzických i psychických sil, ale dokázali jsme v průměru mnohem mladší soupeře udolat v nekonečném sledu dobrých a špatných míčů 21:19.

Sestava 2. zápasu: Zomba, Otyl (Vevy), Tomáš, Adam, Chlády, Mouka a Vesy.

Několik poznámek k utkáním:

Zombova motivační strategie (touha „zašít se“ na nahrávku) nám vyhrála 2. zápas.

Vevy pochopil, že stát v postavení se fakt vyplatí a že ty míče tam opravdu přiletí.

Adam zakončil 2. zápas opět exklusivním blokem (stejně ale nechápeme, jak se ty jeho špejle dají trefit).

Chlády se opět projevil jako známý surovec a snažil se zarazit smečí soupeři hlavu do krku.

Otyl ze sebe během 2 setů vydal vskutku vše a poprvé v kariéře si sám řekl o střídání.

Mouka znovu praktikoval taktiku, že lepší než náhra je dobrá ulívka z druhé, což jej stálo tolik sil, že na konci zápasu vypadal jako zombie (ne ten náš, ale skutečný).

Luďa vydal spoustu sil už v pátek na exhibici, ale ukázal, že vydrží jako kůň (nejen na hřišti, ale i pak).

Tomáš s Vesym ukázali ostatním, že i když v 1 setu na příjmu dostanou cca 8 bodů z podání (menší kolektivní krizička), dá se vyhrát celý zápas.

Opět jsme dokázali, že dobrý volejbal stále umíme hrát i v pokročilejším věku a s podstatně větším objemem pasu a že ani mladší a lehčí soupeři na nás někdy nemají :-).

Díky těmto dvěma vítězstvím jsme dosáhli konečného 5. místa v tabulce s vyrovnanou bilancí 14 vítězných a 14 prohraných zápasů, což je velmi dobrý výsledek, zejména pokud uvážíme, že před námi (kromě Polné) skončila všechna družstva, která jsou tvořena hráči hrajícími standardně KP I.