Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Rok 2013 06.01.2014

Konec či začátek roku je časem, kdy se zamýšlíme nad tím, co jsme za uplynulý rok zažili, vytvořili, co se nám podařilo či nepodařilo. Je proto logické, že i náš volejbalový oddíl by si měl takto zapřemýšlet, někdo by snad dodal melancholicky. Doufám, že mi případně i toto odpustíte a naladíte se na stejně optimistickou vlnu!

Soutěže jsou ve své polovině. Pět mládežnických družstev od přípravky po mladší dorost, kluci i holky, bojují ve svých soutěžích. Někdo více, někdo méně úspěšně, avšak výsledky jsou pouze jedním z několika ukazatelů kvalitní práce. Co stojí za povšimnutí a nedočtete se to v článcích, ani o tom nikdo příliš nemluví, je fungování týmů. Ono to šlape! Šlape to po trenérské stránce, ale i po stránce hráčské. Daří se nám trénovat, daří se nám hráče/čky nadchnout pro volejbal. Baví nás to!

Ženy i muži mají trochu jiné postavení. Zde se na výsledek klade větší důraz. Družstvo žen, které prošlo před sezónou přestavbou, se drží na průběžném 5. místě ve vyrovnaném krajském přeboru Vysočiny. A i do druhé poloviny soutěže má pozitivní vyhlídky. Muži ve své druhé sezóně v II.lize úspěšně bojují o špici tabulky na druhém místě. Jistě budou chtít zabojovat i o místo první. Pro oddíl je dobré, že se prezentuje v celorepublikové soutěži a obsazovat stupínky vítězů v 3. nejvyšší soutěži v České republice stojí za povšimnutí a to minimálně na okresní úrovni.

O výsledcích jsem vlastně psát nechtěl, to si přečtete v novinách nebo na internetu (držte nám pěsti, ať i roce 2014 čtete mnoho článku o našich úspěších!), chtěl jsem právě psát o věcech, o kterých se nepíše, ani příliš nemluví.

Oddíl žije!
Jak se to pozná? To musíte chodit tam, kde se hraje, trénuje, jedná o volejbale a pochopíte. Vždy je tam kumulace volejbalistů, většinou v dobré náladě a někdy i v horší, ale přece, když máme odlišné názory, nelze než diskutovat. To je především důkazem, že nám o něco jde, jde nám o volejbal!

Je pozitivní, když se družstvo žen přijde podívat na zápas mužů, když muži zhlédnou utkání žen, když žákyně přijdou na zápas žáků, když naši fanoušci chodí pravidelně fandit na zápasy a to i více celků.

Zdůraznil bych dvě akce. Listopadový turnaj v minivolejbale – trenéři jednotlivých týmů mají na starosti svá družstva a v urputných bojích vedou své svěřence, ostatní trenéři zajišťují chod turnaje, starší žákyně obsluhují bufet, z kadetů a žáků se stanou rozhodčí, a v neposlední řadě rodiče fandí. Kdo tam by,l to zažil, kdo to teď čte, možná přijde příště.

Vánoční mixový turnaj - ,,A“ tým mužů, ,,A“ tým žen, ,,B“ tým mužů na jednom turnaji, společné sportovní zápolení a především zábava. Poté příjemné posezení. Neznám lepší způsob, jak tmelit oddíl. Jenom vím, že když to v oddílu nešlape, tyto akce se nedělají.

Vyvstává mi otázka: ,,Proč to děláme“? Je spousta individuálních důvodů, je spousta zřejmých důvodů jako zasportovat si, uhrát kvalitní výsledek v sezóně, dobře prezentovat oddíl. V neposlední řadě je také důvod to, že náš oddíl je místo, kde se potkáváme, kde si navzájem pomáháme a aktivně trávíme svůj čas. Je to přes 100 lidí, které něco spojuje. Je to volejbal!

Jestli mě v příštích měsících potkáte a zeptáte se mě: ,, Jak jde volejbal?“ – Neuslyšíte od mě, že je to skvělé, vše se daří a že to nemůže být lepší. Pokud se mě zeptáte: ,,Děláš tady ten volejbal rád?“ Tak odpovím: ,,Ano, jsem rád, že mám tu možnost a volejbal tu rád dělám!“

Čtenář, jenž se pročetl na toto místo, zaslouží poděkování, protože to je pravděpodobně hráč či hráčka, trenér či trenérka, funkcionář, sponzor, rodič, fanoušek a to jsou všichni, kteří se na všem podíleli v roce 2013!

S přáním všeho dobrého v novém roce
Váš TJ Žďár nad Sázavou – oddíl volejbalu, slovy Ondřeje Kadlece


<< Zpět na výpis aktualit
 
tabulky
P Z B
1. Česká Lípa 18 48
2. Česká Třebová 16 30
3. Dvůr Králové 16 30
4. Kometa Brno 16 28
5. Hronov 16 27
6. Žďár n.S. 16 26
7. Choceň 16 25
8. Havlíčkův Brod 16 19
9. MnichovoHradiště 18 11
10. Turnov 16 2

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2019 / HTML 4.01 and CSS valid