Aktuality

O pohár Pooslaví, 9.8.08 13.08.2008

Po volném víkendu, který následoval po turnaji na Vranově, jsme se vydali na prestižní turnaj do Veselí. O úrovni tohoto turnaje vypovídá počet zúčastněných družstev – 4 a také jejich kvalita – Nové Veselí, Velké Meziříčí muži a Velké Meziříčí junioři. Pro daný počet týmů nebylo obtížné vymyslet systém turnaje, a tak se utkal každý s každým na dva vítězné sety.

Naše sestava vypadala asi takto: Vlastík – nahrávka, Ťupík – účko, Troji a Mouka – smeč, na bloku se střídali Michal, Míra, Adam a Chláďa, na liberu odehrál celou dobu Kadlík, trenérský post s pozicí rozhodčího se snažil skloubit Laďa.

A teď k samotnému turnaji. První zápas nás čekal tým VM muži tvořený převážně z bývalých juniorských extraligových hráčů Medříče. Žďárský tým se ze začátku potýkal s novým rozestavením – nahrávač, smečař, blokař, ale ke konci prvního setu zvládl zabrat a také díky několika dobrým blokům se mu podařilo ukořistit první set. Druhý set už byl naší jasnou záležitostí a na začátek tedy jednoznačné vítězství 2:0. Další zápas nás čekalo opět VM, ale tentokrát junioři. Zde jsme již od začátku dokázali hru zklidnit a kontrolovat, naproti tomu soupeř kupil chybu za chybou a Žďár si tedy mohl v klidu dokráčet pro druhé vítězství. Nové Veselí si stejně jako my dokázalo s oběma soupeři poradit (dvakrát 2:1), a tak se poslední zápas s Veselím dal považovat za finále turnaje. Tým Veselí se před finále ukryl do stanu s pivem, z něhož vyvolával příchod deště a následnou střižbu o vítězství. Taktika naštěstí domácím nevyšla, a tak se o vítězi turnaje rozhodlo na hřišti. Od začátku měl zápas vyrovnaný průběh plný dlouhých výměn i mnoha nepřesností na obou stranách. První set Ždár rozhodl ve svůj prospěch až v koncovce. Druhý set jsme si na začátku vybudovali mírný náskok, který se nám podařilo udržet až do konce. Se třemi vítězstvími jsme se tedy stali suverénními vítězi turnaje! Tento turnaj potvrdil naší slušnou formu, soupeři nás ale příliš neprověřili, a tak se až za týden v Polné uvidí, jak na tom doopravdy jsme.